miloslav  fekar

Podoba nově rekonstruovaného Belvederu je výsledkem dlouholeté spolupráce architektonického studia Projektil a sochaře Miloslava Fekara, který je autorem návrhů dřevěných staveb i ostatního mobiliáře lesoparku.

Miloslav Fekar (1973), žije v Bezměrově u Kroměříže, vystudoval sochařství (AVU v Praze a FaVU v Brně) a poté ještě scénografii (DAMU). Od počátků své tvorby tíhnul k přírodním materiálům a k tvorbě v krajině. Jeho vůbec první realizací byly monumentální dřevěné sochy-stavby ve Stromovce (1999), které následovala celá řada dalších objektů pro parky, zahrady a jiná veřejná prostranství (např. Kladno, Hranice, Zlín, Kroměříž, Jablonec n. Nisou aj.). Posledním, a zatím nejrozsáhlejším, Fekarovým projektem je pak jeho podíl na tvorbě areálu Domu přírody v Horce nad Moravou u ekologického centra Sluňákov nedaleko Olomouce (dokončeno 2014), kde sochařskou práci propojil dokonce i se zvukem (vibrafon, píšťaly) a textem.

Slavnostní Otevření Lesoparku BELVEDER

v pátek 4.12.2015 od 17 hodin

 

 

Po zahájení společná procházka po Belvederu oživeném světelnými instalacemi.

Přijďte se podívat a sami si na Belvederu posviťte - lampionem, svíčkou, čelovkou, baterkou.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu -

MČ Praha - Zbraslav starostka Zuzana Vejvodová, Okrašlovací Spolek Zbraslav

 

Kresby - návrh jednotlivých prvků.

 

Už v roce 2005 mě přizval ke spolupráci architekt Ondřej Hofmeister z architektonického studia - Projektil, který tento prostor moc dobře zná, protože tady vyrůstal. Procházeli jsme velmi zarostlým parkem a on měl velmi jasno, jak bychom se měli odkud kam v tomto parku pohybovat. Já jsem si uvědomil, že ta středová linie je tak výrazná, že by se měla podpořit. Proto tato cesta vytváří jakousi osu parku, která začíná altánem se zastavením` u studánky a končí logicky altánem s vyhlídkou.