REALIZACE


Miloslav Fekar vytváří sochařské a architektonické objekty pro exteriéry i interiéry, do města i krajiny, do parků či zahrad. Vytváří též unikátní funkční architektonické prvky u obytných staveb, přičemž se vždy snaží vytvářet osobitou sochařskou architekturu. Ta se vyznačuje masivností a snahou o dynamiku hmoty v geometrickém řádu. Vzhled nese známky způsobu opracování někdy až grafického charakteru. Používá většinou masivní dubové dřevo spojované čepy zajištěné kolíky. Pracuje též s kamenem a kovem. Miloslav Fekar pracuje na projektech zahrad a parků, vytváří prvky prostorového členění. Prosazuje individuální přístup k jednotlivým úkolům. Spolupracuje rád s architekty a zahradními architekty. Architekti a zahradní architekti spolupracují s Miloslavem Fekarem na architektonických a zahradních projektech. Architekti se na něj obracejí většinou se spoluprací na originálním řešení výtvarného prvku v architektuře jak v interiéru či exteriéru.

Tvorba Miloslava Fekara úzce souvisí vždy s prostorovým řešením okolí výtvarného objektu a ovlivňuje jeho samotný účinek na diváka. Proto je vždy nutné pečlivé komponování s architekty či zahradnímy architekty. Teprve dobré skloubení architektury, výtvarného prvku a okolí např. zahrady dokáže navodit pocit harmonie a tím umocnit, povýšit i jednotlivé prvky kompozice.
V této sekci jsou i achitektonické a zahradní projektové spolupráce několika konkrétních projektů, při čemž některé se později zrealizovali. Miloslav Fekar navrhuje sochařské a architektonické objekty altány, zahradní stavby do parků či zahrad. A též unikátní funkční architektonické prvky u obytných staveb, realizuje mobiliáře, originální lavičky, posedové plochy ve veřejném prostoru, altány, zahradní stavby, dřevostavby, zahradní chrámy, pergoly, mosty, můstky, zimní zahrady atd.


cz  |  en          © 2006 Miloslav Fekar | fekar.com | tojatoy.cz | kontakt | odkazy | o webu |   webdesign by j10.cz