Petra Fekarová

tvorba webových stránek, webdesign, ukázky pracíTojatoy
Tojatoy

- webové stránky výrobce hraček. Jsou to autorské hračky designérky a výtvarnice Petry Fekarové. Petra Fekarová se snaží o vytváření osobitého designu hraček a předmětů hry pro děti tak, aby nepodléhaly tlaku dobově módních trendů, ale naopak, aby svou kvalitou dokázaly přispět k vývoji osobnosti dítěte. Hračky jsou vyrobeny ze sametového froté. Jsou rozděleny do několika kategorií. Jednak to jsou oboustranné hračky - zvířátka, která maji k sobě vztah (buď je to vývoj - kuře se mění ve slepici, nebo to jsou přirození nepřátelé kočka a myš, ovce a vlk). Dále převracecí pohádkové postavičky, které znázorňují postavy z klasických českých pohádek. S těmito postavičkami se daji dětem hrát pohádky či vysvětlovat přírodní zákonitosti mezi zvířaty atd. Od těchto hraček se odvinuly samostatné postavičky - mazlíci, které jsou jakýmsi polštářsky, které dítě nechce pustit. Další oblastí jsou kapsáře pro děti. Jsou to větší kapsáře, ale i menší, které se dají různě přemisťovat a mohou v interiéru dětského pokoje působit velice dobře, například s podložkou za postel, na které drží pomocí suchého zipu. Pro dětské pokoje je vytvořen i systém podložek na hraní, který je kombinovatelný se systémem stavebnice - velkých měkkých kostek. Ten má cíl variabilně oživovat interiér a svými možnostmi hry obohacovat dítě o vnímání barev a tvarů či v neposledni řadě rozvíjet fantazii.

maskoti
maskoti

- stránky pro nabídku reklamních obleků různých velikostí - maskotů. Použitý materiál je molitan a látka, maskot má podšívku. Otvor na vidění je proveden tak, aby nerušil výraz maskota a je zakryt síťkou, aby nebylo vidět člověka uvnitř. Maskot lze použít na různé reklamní účely. Lze se v něm pohybovat bez omezení. Maskoti mohou být i karikatury různých osobností, loga převedená do 3D prostoru, postavičky ať už vymyšlené, nebo existující.

mateřská školka Bezměrov
Mateřská školka v Bezměrově

- stránky pro mateřskou školku v Bezměrově. Koncepce webových stránek je založena na vizuální hravosti. Proto jsou na těchto stránkách rozehrány motivy pohybu dětí, míče, hraček- vláčku, autíček, atd. Jsou ukázány i práce dětí, jak kreslených, tak prostorových prací, které ve školce vznikají. Video zase ukazuje aktivity, kterými se školka prezentuje rodičům, ve formě divadelních představení.Pro tento ůkol se zdálo ideálním řešením koncipovat stránky ve Flashi, aby ten dodal dostatečné rozpohybování a hledání dětského výrazu. Mimo tyto pohybové záležitosti stránky obsahují informace o prostoru školky, koncepci, kapacitě, filozofii výuky.

Petra Fekarová
Petra Fekarová

- výtvarné práce, obrazy, hračky, tvorba a návrh maskotů. Stránky zaměřené na volnou tvorbu. Ukázky prací, malované obrazy větších formátů, šité objekty- "sochy" z látek, většinou jsou vegetativního charakteru. Geometrické objekty z látek. Háčkované objekty tvořící jednu velkou instalaci. Dále je možno na stránkách vidět vypracované prototypy hraček připravené pro výrobu českou firmou zabývající se výrobou hraček. Tři z nich je možné zakoupit v obchodech. Další se připravují pro výrobu. Další kapitolou je výroba maskotů na míru.

Theo Fekar
Theo Fekar

- webové stránky studenta mateřské školy

Hugo Fekar
Hugo Fekar

- webové stránky studenta 3. třídy základní školy

Vladimír Fekar
Vladimír Fekar

- webové stránky pro dramaturga divadla ve Zlíně

© 2007 Petra Fekarová I mail  kontakt I rodinné stránky Fekarovi